Ceny mieszkań we Wrocławiu

Informacje o cenach ofertowych i transakcyjnych podawane są systematycznie przez ośrodki badawcze oraz Narodowy Bank Polski. Według aktualnych danych średnia transakcyjna cena jednego metra kwadratowego we Wrocławiu na rynku pierwotnym to 6 013 zł, a na rynku wtórnym 5 245 zł. Ceny ofertowe od transakcyjnych różnią się dość znacznie, gdyż na rynku wtórnym jest to aż ok 10%, co oznacza, iż kupujący ma szansę negocjowania cen, a sprzedający musi mieć świadomość, że powinien mieć zawsze margines cenowy na rozmowy z klientem.
Oczywiście kupując lub sprzedając mieszkanie patrzyć powinniśmy na konkretny przypadek, lokalizacji mieszkania, jego metrażu, czy stanu technicznego.
Posiadamy również informacje o cenach mieszkań w podziale na dzielnice Wrocławia, tu zróżnicowanie jest znaczne. I tak najdrożej nowe mieszkanie kupimy na Biskupinie, w cenie za metr kwadratowy 8 607 zł, drogo jest również na Starym Mieście ( 6780), Placu Grunwaldzkim (6 950) i na Grabiszynie ( 6 788). W przedziale 5-6 tysięcy złotych zapłacimy na większości popularnych budów, na Wojszycach, Ołtaszynie, Klecinie, Krzykach, Jagodnie czy Oporowie, najtaniej jest na Psim Polu – 4 944 zł. Na rynku wtórnym najdrożej jest na Starym Mieście ( 7 183) , powyżej 6 tys za metr na Karłowicach, Wojszycach i Ołtaszynie. Na większości osiedli jest to ponownie przedział 5-6. Najmniej zapłacimy na Brochowie, Kuźnikach, Leśnicy i Muchoborze, poniżej 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy.
Zróżnicowanie cen ma miejsce także przy wielkości mieszkania. O ile przy nowych mieszkaniach te różnice są mniejsze, o tyle na rynku wtórnym już dość znaczne. Najdroższe są małe mieszkania do 40 m kw ( 5 931 zł/m kw), 40-60 m kw kosztują 5 225 zł, a te największe już poniżej 5 tysięcy.

0