Niższe limity w Programie „Rodzina na swoim”

Od 1 października niższe limity w Programie „Rodzina na swoim”

Aktualne limity dla osób, które chcą zaciągnąć kredyt z dopłatą wynoszą: dla Wrocławia w przypadku mieszkań na rynku pierwotnym 5.182,00 pln, a na rynku wtórnym 4.415,60 pln; na pozostałym obszarze Województwa Dolnośląskiego 3.549,50 pln na mieszkań nowych i 2.839,60 dla mieszkań na rynku wtórnym.
Przypominamy również podstawowe zasady Programu:
1) Przez pierwszych 8 lat kredytowania można liczyć na dopłatę blisko połowy odsetek
2) Z dofinansowania mogą skorzystać rodziny, osoby samotnie wychowujące dzieci i single, o ile nie posiadają nieruchomości mieszkalnej (single nie mogli też posiadać jej wcześniej)
3) Powierzchnia mieszkania nie może przekraczać 75 m kw. (w przypadku singli 50 m kw.), powierzchnia domu nie może być większa niż 140 m kw. (nie dotyczy singli),
4) Dofinansowanie wypłacane jest do 70 m kw. powierzchni domu, 50 m kw. mieszkania (w przypadku singli 30 m kw. mieszkania),
5) Program funkcjonuje tylko do 31 grudnia 2012 roku – do tej daty trzeba złożyć w banku wniosek o kredyt z dopłatą,
6) Wymagany limit wieku kredytobiorcy na poziomie 35 lat nie dotyczy osób samotnie wychowujących dzieci. Wymaganie to uznawane jest ponadto za spełnione w przypadku rodzin, w których przynajmniej jeden z małżonków ma maksymalnie 35 lat.
7) Cena metra nieruchomości nie może przekroczyć wartości publikowanych kwartalnie prze BGK. Są one o 25% wyższe dla rynku pierwotnego niż wtórnego.

0